IATI Monday Business Meeting "Bezpieczeństwo"

11 Grudnia 2017, 12:00-15:00 (Poniedziałek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  IATI Monday Business Meeting "Bezpieczeństwo"
już niedostępne -

IATI Monday Business Meeting to cykliczne spotkania naukowców z przedsiębiorcami. Tematyka grudniowego spotkania obejmuje temat "bezpieczeństwo" (pożarowe, chemiczne, procesowe, materiałowe). Przewidziane są prezentacje działalności badawczo-rozwojowej i wdrożeniowej instytucji i firm, a także zasobów i działalności ośrodków naukowych. 

Gorąco zachęcamy do zaprezentowania działalności Państwa instytucji\firmy, w szczególności w tych obszarach B+R, w których oczekiwana i pożądana jest współpraca z naukowcami. Po prezentacjach zapraszamy do dyskusji na forum i rozmów indywidualnych przy kawie.

Na spotkanie zapraszamy: przedsiębiorców, przedstawicieli klastrów, stowarzyszeń, reprezentantów administracji publicznej i samorządowej, naukowców i studentów oraz pasjonatów tematyki "bezpieczeństwo". Obowiązuje wcześniejsza rejestracja (formularz).

Celem spotkań organizowanych przy współpracy z Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Wrocławskiej oraz Wrocławskim Centrum Transferu Technologii jest: 

  • nawiązanie i zacieśnienie współpracy pomiędzy naukowcami, przedsiębiorcami, parkami technologicznymi, klastrami i organizacjami pozarządowymi, 
  • poznanie aktualnych konkursów i pomoc w wybraniu optymalnych źródeł finansowania wspierających tworzenie lub wdrożenie innowacyjnych rozwiązań,
  • wskazanie kierunków rozwoju i strategii B+R podmiotów gospodarczych, w tym partnerów IATI, 
  • promocja planowanych i realizowanych projektów naukowych i rozwiązań możliwych do komercjalizacji, a także potencjału dydaktycznego i zaplecza laboratoryjnego partnerów IATI. 

Organizatorem spotkania jest Biuro Konsorcjum IATI (www.iati.pl), którego Politechnika Wrocławska jest liderem. Konsorcjum skupia blisko 50 podmiotów. Są to polskie uczelnie (głównie techniczne, w tym Politechnika Wrocławska, AGH i wiele innych), branżowe instytuty naukowo-badawcze, a także strategiczne dla gospodarki przedsiębiorstwa. Celem konsorcjum jest integrowanie wiedzy o zasobach posiadanych przez Partnerów IATI w tzw. obszarach tematycznych, a także stwarzanie warunków do współpracy przy wspólnych projektach naukowych, badawczych i wdrożeniowych. Cykliczne spotkania IATI Monday Business Meeting poświęcone są różnej tematyce, a ich celem jest przede wszystkim nawiązanie kontaktów i wymiana informacji. 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna rejestracja bądź zgłoszenie na adres dorota.taraszewska-zalipska@iati.pl

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Wrocławiu wydarzenia Wrocław innowacje